O nás

Yoko Littner Cosplayer.sk

Kto sme? Máme radi neobyčajné filmy, seriály, komiksy – samozrejme tie z ďalekého východu nevynímajúc – a tým pádom aj cosplay. Práve v Krajine vychádzajúce slnka sa zrodila vlna tsunami zvaná hra na hrdinov v kostýmoch, mohutne sa preliala cez mnohé západné krajiny a zopár rozčerených vlniek dorazilo aj k nám do Strednej Európy.

Fandíme, ako sa patrí, domácim majstrom, kedy nositeľ kostýmu je zároveň aj jeho autorom. Neohrnieme však nosom ani nad príslušenstvom kúpeným zo zahraničia, aj keď je pravda, že naše skromné podmienky (SK & CZ) nahrávajú skôr tomu naozajstnému poctivému cosplayu a nociam stráveným s ihlou v ruke.

Vravíte, že sa u nás predáva len malý zlomok mangy a komiksov než inde? Že si televízie raz za uhorský rok spletú japonské animované filmy pre deti s tými drsnejšími pre dospelých? Alebo že nemáme špecializované tématické obchody, vlastné cosplay celebrity a aj tých akcií je akosi pomenej?

My si naopak myslíme, že je u nás hŕba príležitostí a priestoru na nové cosplay projekty. Originalita ešte nevymrela, nadšencov je viac ako sa zdá a neustále pribúdajú ďaľší. Avšak pri hľadaní informácií o slovenských cosplayových podujatiach sa občas zapotia aj Google s Facebookom. A tu nastupujeme my, mladý ambiciózny tím Cosplayer.sk 🙂

Neísť vpred znamená ísť vzad.

Auxi & Kilo