Slovenská cosplay scéna #1: Hong-chan cosplay

V tejto sérii článkov robíme rozhovory s najznámejšími cosplayermi zo Slovenska. Ako prvú by sme Vám radi predstavili Hong-chan a jej cosplay.

Ahoj! Prosím, povedz nám najprv niečo o sebe!
Volám sa Heňa mám 16 rokov, milujem hlavne horory, hry, tvrdšiu hudbu a proste všelijaké aktivity, kde sa dá tvoriť, ako je fotenie a natáčanie :3. Študujem umeleckopriemyselnú školu a doteraz netuším ako som sa tam dostala, lebo som fakt antitalent na kreslenie, ale aspoň že ma to baví! Mojím snom je utiecť čo najskôr zo Slovenska a venovať sa umeniu, či už hudbe , kostýmom alebo videotvorbe :3. A môj plán B je otvoriť si čajovňu! 😀 Som trocha hyperaktívny a detinský tvor s divným premýšľaním.

Ako si sa dostala ku cosplayu?
Bol to vlastne jeden veľký omyl. Keď som bola ešte taká malá šedá myška, a s kamarátkami sme sa rozhodli ísť na Náš prvý con, tak sme si povedali že sa skúsime prezliecť za našu obľúbenú postavu. Vtedy som ešte ani len netušila, že to vypukne do takého štádia, že si budem pravidelne kupovať parochne a vyrábať zbrane , oblečenie , proste som netušila, že to bude veľká súčasť môjho života. Vtedy mi prišlo hrozne hlúpe utrácať na parochne a podobné veci, aký debil by vyhadzoval peniaze za to, aby sa mohol prezliecť za nejakú postavičku, však?! Obdivovala som cosplayerov, ale prišlo mi hrozne hlúpe na to utrácať peniaze (a sama som v tom a nemám riadne ani na rožky).

Hong-Chan cosplay

Čo bol tvoj prvý cosplay?
Môj prvý „cosplay“ bola Čína z anime Hetalia.

Ako si sa cítila na svojom prvom cone v „plnej výbave“?
Môj prvý CON bola AnimeShow 2012, netušila som, že tam budú tisícky ľudí, čo milujú hry, anime a podobne . Myslela som, že takáto komunita proste na Slovensku nie je , hrozne sa mi tam páčilo a aj ľutujem že som tam bola vtedy len jeden deň. Spoznala som tam kopu nových ľudí a to každý rok narastalo a narastalo a za každého jedného som hrozne rada.

Ktorý je tvoj obľúbený cosplay, čo si doteraz robila?
Myslím, že jednoznačne Jinx :3. Je to jedna z mojich najobľúbenejších postáv, hrozne sa mi podobala, či už výzorovo alebo svojou detinskosťou a uletenosťou. Hrozne sa mi páčil jej štýl, proste všetko, ona je jednoducho dokonalosť sama. Keď vyšla ako nová postava revala som od šťastia. . . I keď to miestami pôsobilo akoby mi zomrel člen rodiny.

Podľa čoho si vyberáš svoje cosplaye?
Vyberám si postavy, ktoré mám najradšej a ktoré som mala vždy rada. Chcem ich proste priviesť k životu a byť aspoň na tých pár dní v ich koži. Neskutočne si užívam roleplay na všetky postavy, aké som doteraz cosplayovala. Je to nepopísateľne nádherný pocit, keď idem po cone a niekto spozná, čo som za postavu a pochváli mi to, po prípade sa so mnou odfotí . Je to fakt tá najkrajšia vec a to, keď niekto ocení úsilie, čo ste na to vynaložili.

Hong-Chan rozhovor

Ako dlho približne pracuješ na jednom svojom kostýme?
Fúha , to naozaj záleží na ktorom. Napríklad Jinx som robila cca 4 mesiace. Záleží od toho, čo všetko tá postava obsahuje.

Akým spôsobom ťa podporuje tvoje blízke okolie?
Rodina ma napodiv podporuje, dokonca mi dobrovoľne pomáhajú. S mamkou vždy šijem, pretože ja ešte nie som tak dobrá švadlenka :D. No a väčšina mojich kamarátov sú tiež cosplayeri takže si pomáhame navzájom!

Ktorý bol tvoj najťažší cosplay čo si kedy robila?
Jinx , tie zbrane boli zabijak :D.

Cosplayerka Hong-Chan

Čo ťa dokáže odradiť od daného kostýmu?
Keď som sa do niečoho fakt pustila, tak ma ešte nikdy neodradilo. Priznávam, že som pár rozrobených cosplayov nedokončila, ale to bolo kvôli času a financiám :/.

Čo si myslíš o našej slovenskej cosplay scéne?
Slovenská cosplay scéna je úplne super! Podľa mňa tu máme naozaj špičkových cosplayerov a sama niektorých nechápem, ako niektoré veci robia :D. Všetci sú veľmi milí a ochotní pomáhať.

Ďakujeme za tvoj čas! Chcels by si ešte niečo dodať?
Ak chceš cosplayovať, nenechaj sa odradiť zakomplexovanými špinami a uži si to na plnej čiare aj keď to nie je dokonalé :3. A napriek všetkým vrazeným peniazom, ktoré radšej nechcem počítať, neľutujem ani jeden cent.

Hong-Chan vyspovedala: Ajka
Hong-Chan cosplay stránka na Facebooku

Hong-Chan a jej kostým

auxi