Slovenská cosplay scéna #12: Ami Cosplay

Ahoj! Prosím, povedz nám najprv niečo o sebe! (napr. meno, vek, záľuby)
Ahoj, volám sa Ami a som IT študent na plný úväzok. Vo voľnom čase hrám volejbal, počúvam veľa divnej hudby a jem veľa jedla. Medzi moje koníčky patrí: spánok, prokrastinácia a miestami cosplay.

Ako si sa dostala ku cosplayu?
Ku cosplayu som sa dostala náhodou cez spolužiačku, ktorú som predtým nahovorila na pozeranie anime. Dlho sme plánovali ísť na nejaký con a na AnimeShow mali byť zlacnené lístky pre cosplayerov, tak sme sa rozhodli, že vyskúšame niečo vyrobiť. A už nás to akosi neprešlo. :’D

Aké boli tvoje prvé cosplaye?
Môj prvý cosplay bol na Nanu z Elfen Lied, ktorý plánujem prerobiť, ak budem mať niekedy čas.

Ako si sa cítila na svojom prvom cone v „plnej výbave“?
Bez cosplaya som ešte ani nebola, čiže to neviem porovnať. Na mojom prvom cone som sa cítila výborne a výnimočne pohodlne. Mali sme šťastie na milých ľudí, čo nám poukazovali priestory, pomohli sa zorientovať a vzali nás medzi seba.

Ami a jej kostým

Ktorý je tvoj obľúbený cosplay, čo si doteraz robila?
Na ten sa ešte len chystám. Už nemám dostatočný citový vzťah asi k žiadnemu svojmu starému cosplayu (okrem Nitoriho (z Free!), ktorý stále nemá šošovky a poriadny photoshoot, takže sa zatiaľ ani nemôže rátať medzi dokončené cosplaye).

Podľa čoho si vyberáš svoje cosplaye?
To je veľmi vtipný proces. Väčšinou, keď ma nejaká postava osloví natoľko, že si k nej vytvorím citový vzťah. Niekedy preto, že sa s ňou v istom zmysle stotožnujem. A niekedy jednoducho príde niekto, koho mám rada a povie “idem cosplayovať xy, poď so mnou” alebo “máme skupinu xy chýba nám yz a qrt, nešla by si?”, čo väčšinou lepšie zaberá, ak mám ‘xy’ rada, ale celkovo som na cosplay veľmi ľahko ukecateľná.

Ako dlho približne pracuješ na jednom svojom kostýme?
V poslednej dobe dlho, lebo popri škole nestíham. Ale bežne, vzhľadom na to, že som nerobila zložité cosplaye, sa väčšina cosplaya vždy stihla behom posledného týždňa.

Bad Bunnies

Akým spôsobom ťa podporuje tvoje blízke okolie? (napr. rodičia, kamaráti)
Neviem, či ma niekedy niekto vyslovene podporoval. Okrem ľudí, s ktorými som cosplayovala, a ktorých som stretla na conoch. Každý jeden človek, čo sa kedy za mnou zastavil a povedal pár teplých slov na margo môjho cosplaya, či už na cone, alebo nie, ma svojím spôsobom podporil.

Ktorý bol tvoj najťažší cosplay čo si kedy robila?
To sa ťažko posudzuje, keďže všetky boli pomerne jednoduché, ale povedala by som, že Toma (lebo koženka) alebo Iwatobi súprava (ja viem, že ona na to nevyzerá :’D). Na ťažšie sa ešte len chystám (dúfam).

Čo ťa dokáže odradiť od daného kostýmu?
Kedysi som nemala rada sukne, ženské postavy všeobecne a odhalené cosplaye. V poslednej dobe s nimi problém nemám. Ale dokázalo by ma odradiť, ak by som naozaj nemala rada charakter danej postavy, akokoľvek super by vyzerala.

Čo si myslíš o našej slovenskej cosplay scéne?
Myslím si, že čo sa týka kvality cosplayov, tak sme sa, od môjho prvého conu, ohromne zlepšili a a veľmi ma to teší.

Ami spovedala: Ajka
Foto: Bad Bunnies, Tereza Cosplay & FB stránka cosplayerky
Ami cosplay FB stránka

Photo by Tereza Cosplay

auxi