Slovenská cosplay scéna #13: Cosplay Kukii

Ahoj! Prosím, povedz nám najprv niečo o sebe!
Ahooj! Takže, volám sa Daniela ale pre väčšinu ľudí alebo skôr všetkých som Kukii. Nedávno som mala 18 rokov. Nemám moc záľub, vo svojom živote vidím len cosplay.. 😀 Niekedy to až preháňam ale som kvôli cosplayu schopná obetovať veľa vecí, čo sú základom obyčajných ľudí (napr.: škola – na čo samozrejme nie som pyšná 😀 ). Som hrozný lajdák, asi tak..

Ako si sa dostala ku cosplayu?
Ku cosplayu som sa dostala ešte asi pred 5 rokmi, kedy som si kúpila svôj prvý cosplay. Ani vo sne by ma nenapadlo, že cosplaye si ľudia šijú sami a už vôbec nie to že by som si ich niekedy šila aj ja sama. Videla som fotky na internete tak som to chcela aj ja! Moc ma to ťahalo a zaujímalo. Tešila som sa na to že budem svojou obľúbenou postavou z anime.

Čo bol tvoj prvý cosplay?
Môj prvý cosplay bol Naruto. Ako už som hovorila, kúpila som si ho na ebayi. Bola to pre mňa úplne nová a záživná zábavka. Ale stále som si neuvedomovala, čo všetko sa skrýva za cosplayom. Avšak, myslím si že na to aká som bola ešte „malá“ mi to mohlo úplne stačiť. 😀

Ako si sa cítila na svojom prvom cone v „plnej výbave“?
Bolo to neskutočne stresujúce! Vošla som do budovy a zrovna dobehla skupina ľudí a začali si ma fotiť. Vôbec som nevedela čo mám robiť, ako sa mám tváriť. Vypadali byť už omnoho viac zabehnutý do toho všetkého ako som ja, a z toho som mala ešte väčší stres. Prvá hodinka bola nezabudnuteľná a všetkého som sa bála.. Potom som sa už chodila schovávať do tmavých uličiek, kde nikto nechodil. No potom už som si zvykla a bolo to lepšie a lepšie.

Ktorý je tvoj obľúbený cosplay, čo si doteraz robila?
Vždy mám nejaké obdobie obľúbeného cosplayu… Kedysi to bola Yuno. Bola to moja srdcovka veľmi dlho. Ešte aj je.. ale naposledy som sa asi najviac natrápila s cosplayom na Rin Kagamine Meltdown R.K. mix. Sú tam nejaké nedostatky, ale myslím že na to, aké malé skúsenosti so šitím mám, sa mi ten cosplay celkom podaril. Teda ešte nie je celkom dokončený, pretože mi k nemu chýba gitara a úprimne, ja vôbec neviem vyrábať veci do cosplayu tohto typu… Ale dokončiť ju určite chcem.

kukii

Podľa čoho si vyberáš svoje cosplaye?
Vyberám si ich podľa charakteru postavy a designu. Ale väčšinou, keď už si niekoho obľúbim, tak mi sedí aj jeho celkový vzhľad. 😀

Ako dlho približne pracuješ na jednom svojom kostýme?
Ako kedy.. Cosplay sa dá spraviť aj za jeden týždeň, keď sa pracuje nonstop a času je málo. 😀 No napríklad nad Rin som strávila mesiac d tým, že som ju postupne a pomaly šila. Ale nie je dobré robiť veci narýchlo a na poslednú chvíľku, lebo potom je veľa nedostatkov a detailov, nad ktorými si už len mávnem rukou, ale keby som nebola lenivá tak mohol byť cosplay kompletný a bez chýb.

Akým spôsobom ťa podporuje Tvoje blízke okolie?
Moja mama cosplay berie veľmi dobre. Hovorí, že lepšie toto jak keby som mala byť rozlietaná po baroch a mínať peniaze na cigarety alebo niečo podobné. Svoje pokroky jej vždy rada ukazujem na oči aby ma pochválila 😀 Jej je to tak trochu úprimne jedno ale aspoň navonok sa tvári, že je to fascinujúce a úžasné! 😀 Je roztomilá, aspoň že to berie takto. Lepšie ako by mi to mala zakazovať. To by bolo už horšie, keďže cosplay je veeeeľkou časťou môjho obyčajného života. 😀
Čo sa týka mojich priatelov, tak to sú všetko tiež cosplayeri, takže sú na tom s tým asi ako ja. Ale aj moja blízka rodina ma podporuje a to ma teší.

Ktorý bol tvoj najťažší cosplay, čo si kedy robila?
Zase sa budem opakovať.. ale je to Rin ktorú som už spomínala vyššie. Nie som ešte moc na vysokej úrovni. 😀

Čo ťa dokáže odradiť od daného kostýmu?
Hmm… keď už si raz niečo zaumienim a zamilujem, tak ma už od toho veľmi ťažko niečo odradí. Vôbec mi nevadí, keď je konkrétny cosplay moc mainstream a všetci ho majú tiež ako to dokáže niektorých ľudí odradiť.. Ja keď si tú postavu zamilujem, už je neskoro 😀

Kukii: Photo by Maycha

Čo si myslíš o našej slovenskej cosplay scéne?
Skvelá! Neviem, či som nejaké obdobie zaspala alebo čo…ale zrazu sú cony zamorené dokonalými a skvelými cosplayermi ! Sledujem slovenskú cosplay scénu už doosť dlho a tu proste vznikol ohromný pokrok čo som strašne rada! Niekedy sa tomu až nedá veriť a každým rokom to ide hore. 🙂

Čo by si odporúčala začínajúcim cosplayerom?
Aby si stáli za svojím a nenechali sa odradiť od cosplayu kvôli maličkostiam, okoliu alebo tak. A ak sa im nedarí nech to nevzdávajú pretože to chce prax a prax… (Napríklad ja sa o cosplay pokúšam už 5. rok a stále mám pocit ako by som nič nedokázala 😀 ).

Ďakujeme za tvoj čas! Chcela by si ešte niečo dodať?
Tiež ďakujem !! :3 Chcem len popriať začiatočným cosplayerom veľa šťastia a tým naším už pokročilým, aby sa stále zlepšovali a boli tak úžasní ako aj doteraz :3.

Kukii spovedala: Ajka
Foto: Sam cosplay, Maycha, FB stránka Kukii
Cosplay Kukii FB stránka

https://www.cosplayer.sk/wp-content/uploads/Photographer_Maycha.jpg

auxi