Slovenská cosplay scéna #7: Kanyan cosplay

Kanyan cosplay, ktorá onedlho dosiahne krásnych 3 000 followerov na Facebooku, môžete vidieť často pri boku nášho obľúbeného Michaelisa. Aj na tohtoročnom AS získali úctyhodné druhé miesto v cosplay súťaži.

Ahoj! Prosím, povedz nám najprv niečo o sebe!
Ahoj! Tak teda volám sa Kana a akurát včera som zistila, koľko to mám vlastne rokov (stáva sa mi, že zabudnem :D) a teda je to 23. A prekvapivo moje najvačšie hobby je cosplay. Okrem toho rada pozerám seriály, čítam čo sa dá a scrollujem tumblr. A aj pár dalších vecí, ale toto su asi tie top.

Ako si sa dostala ku cosplayu?
Neviem presne povedať, čo konkrétne ma k tomu doviedlo, ale už od malička som zbožnovala karneval a podobné záležitosti. Takže, keď som potom objavila mangu a anime a teda s nimi aj cosplay, hneď som vedela, že to musím vyskúšať. Pozháňala som si potrebné veci a onedlho vznikol môj prvý cosplay. 🙂

Čo bol tvoj prvý cosplay?
Bol to Badou Nails z DOGS. Bol to celkom spontánny výber, jedneho dňa sme sa s kamarátkou (Kiri) rozhodli, že je načase teda ten cosplay vyskúšať a keď že DOGS bola vtedy naša oblúbená manga padlo to na postavy z nej.

Ako si sa cítila na svojom prvom cone v „plnej výbave“?
Ak mám pravdu povedať, presne si to nepamätám. Jediné čo si pamätám je, že sme sa rozhodli cosplayovať až v sobotu a v piatok prísť v civile a toto rozhodnutie sme ľutovali celý piatok.

Kana - Evina Cosplay & Photography

Ktorý je tvoj obľúbený cosplay, čo si doteraz robila?
Je tažké vybrať si iba jeden. Napríklad z hľadiska toho ako je vyrobený a ako som s ním spokojná je najobľúbenejší z mojich cosplayov asi môj Wizard z Diabla III. Ale potom sú tu cosplaye, čo na výrobu nie sú nič extra, ale sú to také moje srdcovky a rada tie postavy cosplayujem, čo je teraz napríklad Kenny McCormick zo South Parku.

Podľa čoho si vyberáš svoje cosplaye?
Ako ktoré. Ak sú určené na súťaže, tak väčšinou si hľadám nejakú postavu, ktorej dizajn sa mi páči a má veľa komponentov, čo môžu zaujať a dá sa na ňom použiť viac rôznych techník výroby. Ak to nieje na súťaž, tak si čisto vyberám obľúbené postavy, tie čo mám akurát rada a neprihliadam moc na to, či je ten kostým zložitý alebo nie.

7. Ako dlho približne pracuješ na jednom svojom kostýme?
Musím sa priznať, že veľmi často všetko odkladám na poslednú chvílu a prokrastinujem čo sa dá, čiže mi nikdy nezostane na cosplaye veľa času a všetko doháňam na poslednú chvíľu. Môj posledný cosplay (Elementalistka z Granado Espada) som spravila za 1,5 týždna, ale neviem či ten by som rovno rátala, lebo aspoň podľa mňa na tomto cosplayi bolo dosť vidieť, že bol odfláknutý kvôli nedostatku času.Ak teda nerátame Elementalistku, najkratšie mi výroba cosplayu, tak aby som s ním bola spokojná, trvalo 2,5 týždna a to bola Caren zo Scissors Crown. Tak všeobecne mi tie väčšie cosplaye trvaju v rozmedzí od 2,5 tyždna do 1,5 mesiaca. Také tie menšie, menej zložité zase zvyčajne 2 dni až týžden.

Taumy photo - Caren zo Scissors Crown

Akým spôsobom ťa podporuje tvoje blízke okolie?
No rodičia ma, povedzme, celkom podporujú. Aj keď, keď robím počas paniky posledného týždňa pred conom moc neporiadku, mama si zvykne zanadávať. Ale inak ma celkom podporujú. Kamaráti sú tiež skvelí, pomáhajú, keď treba so všetkým hlavne teda s dokončovaním na poslednú chvíľu, obliekaním a podobne.

Ktorý bol tvoj najťažší cosplay, čo si kedy robila?
Na toto neviem odpovedať, cosplaye, čo robím mi neprídu ťažké na výrobu. Sú skrátka len náročnejčie na čas a trpezlivosť. Ale tak povedzme, že najhoršie spomienky mám na Seth kde som ručne prišívala 90m flitrov a z toho mi jeden meter trvalo prišiť cca hodinu a potom ešte na moju Chocolate, na ktorú sme celú noc s Ami prišívali neskutočné množstvo perál.

Čo ťa dokáže odradiť od daného kostýmu?
Väčšinou ma odrádza len ak sú postavy moc odhalené, nie že by som mala niečo proti takým postavám, je pár takých čo by som rada cosplayovala, ale nemyslím si, že to je pre mňa to pravé.

Čo si myslíš o našej slovenskej cosplay scéne?
Z roka na rok u nás pribúda viac a viac talentovaných cosplayerov, len tak ďalej!

Ďakujeme za tvoj čas! Chcela by si ešte niečo dodať?
Niet za čo! Ale neviem čo by som ešte tak dodala, mám pocit, že už som toho povedala až až. Dúfam, že sa to aspoň dalo čítať a moc vás to neunudilo!

Kanu spovedala: Ajka
Foto: Evina Cosplay & Photography, Studio Zahora, Taumy photo
Kanyan cosplay FB stránka

Studio Zahora - Rebelka - Kana

auxi