Slovenská cosplay scéna #8: Aiko [BAKAizm]

Ahoj! Prosím, povedz nám najprv niečo o sebe!
Hello <3. Väčšina ľudí ma pozná pod prezývkou Aiko. Jediná vec, čo ma teší na blížiacej sa 18 je, že budem môcť šoférovať sama, hah! A k záľubám by som s radosťou mohla pripísať čítanie :3.

Ako si sa dostala ku cosplayu?
To akosi prišlo samo. Kamarátky prišli s cosplayom a mňa to zaujalo až natoľko, že som to potrebovala skúsiť tiež.

Čo bol tvoj prvý cosplay?
Neviem, či sa to dá nazvať vôbec poriadnym cosplayom, ale Hatsune Miku >w<.

Aiko - Teraza cosplay

Ako si sa cítila na svojom prvom cone v „plnej výbave“?
Fuh, keď si spomeniem na cestu autom na con… bola som tak hrozne vystresovaná, že rozhodne počas maturitného stresu sa budem cítiť ako buddha….ale potom, čo som vystúpila a hneď na mňa ukázalo dievčatko a vravelo mame, že chce také vlasy, stres opadol a všetko ostatné už bolo úplne super.

Ktorý je tvoj obľúbený cosplay, čo si doteraz robila?
Medzi tými “kúskami”, čo som nejakým spôsobom stvorila si nedokážem vybrať obľúbenca..to nejde :´D …ale zatiaľ som sa najlepšie cítila ako Yato, aj keď cosplay sám o sebe bol dosť krivý a divný… spája sa mi s reakciami ľudí na mňa a predsa len, čokoľvek som urobila – hocijakú blbosť – stále to bol Yato!

Podľa čoho si vyberáš svoje cosplaye?
Ja….neviem (?). Ja sa jednoducho zamilujem do character designu a pokiaľ má charakter môjmu srdcu blízky, šup ho do wish listu :D.

Ako dlho približne pracuješ na jednom svojom kostýme?
Ono to vždy behá okolo jedného týždňa. Niektoré sa mi podarili dokončiť za deň (asi preto tak aj vyzerali..).

Akým spôsobom Ťa podporuje Tvoje blízke okolie?
Podpora môjho okolia je v tomto dosť…kontrastná. Naši vždy prevracajú očami, keď ma vidia na zemi pri látkach, ale paradoxne sa tešia tomu, keď niečo vytvorím…a kamaráti, no. To je prípad sám o sebe :´D, ale bez nich by som sa asi k robeniu žiadneho cosplaya nedokopala.

Aiko Baka

Ktorý bol tvoj najťažší cosplay čo si kedy robila?
Well, ono keď sa pozrieme na moje “cosplaye”, ani jeden nebol na pohľad nijako zložitý. Jediná ťažká vec pre mňa bola to, že som si vyberala postavy s časťami kostýmu, ktoré som nikdy predtým nešila a to už bolo potom srandy kopec po nociach :D.

Čo ťa dokáže odradiť od daného kostýmu?
…finančná situácia.

Čo si myslíš o našej slovenskej cosplay scéne?
Ako…..wow. Odkedy som začala chodiť na cony alebo sama začala s cosplayom, ľudia sa tak ohromne zlepšili, že mám pocit, že som kdesi…ďaleko pod priemerom. Veď všímate si všetky tie obrnené, obrovské veci? Jednoducho…wow.

Čo by si odporúčala začínajúcim cosplayerom?
Nikdy…počujete…N I K D Y nezačínajte s komplikovanými kúskami. Nebuďte sprostí ako ja. ……..ale nie, vážne. Vždy je lepšie začať s jednoduchými vecami a rozhodne sa za to netreba hanbiť…a rozhodne si netreba brať príklad zo mňa, pretože ja celý život začínam s ťažšími vecami a nenávidím sa za to….

Ďakujeme za Tvoj čas! Chcela by si ešte niečo dodať?
V prvom rade mám ďakovať ja za možnosť niečo o sebe povedať! c: A aj keď neviem, či si ľudia vezmú slová, od cosplayera na mojej úrovni, k srdcu, ale i tak – Nebojte sa! Ak niečo chcete, choďte si za tým. Bude to stáť za to, verte mi! c:

Aiko spovedala: Ajka
Foto: Aiko [BAKAizm] FB stránka
Aiko [BAKAizm] FB stránka

auxi